Nowoczesne ogrody
Piękne trawniki
Szeroki wybór roślin i drzew
Ogrody pod klucz
Opieka i pielęgnacja ogrodu
Ogrody marzeń
Systemy nawadniania ogrodu
TEL. 605 599 330

Zakładanie Projektowanie Ogrodów Piła Nawadnianie Trawy Systemy Nawadniania Ogrodu Trawa z Rolki Usługi Ogrodnicze Automatyczne Kosiarki Roboty Aranżacje Oświetlenia

DOŚWIADCZENIE
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej, dzięki czemu możesz nam zaufać
PROFESJONALIZM
Dbamy o to, aby nasze usługi zostały wykonane jak najlepiej i jak najbardziej profesjonalnie
SATYSFAKCJA
Jesteśmy pewni, że będziesz usatysfakcjonowany z naszych usług i wykonanych projektów
GWARANCJA
Gwarantujemy najwyższą jakość oraz niskie i atrakcyjne ceny wymienionych w ofercie usług
 

PROMOCJA LETNIA

Zobacz

Twórz dzięki Nam swój wymarzony ogród i ostoję spokoju

 
Dziękujmy tym, którzy czynią nas szczęśliwymi; to ogrodnicy sprawiają, że nasze dusze zakwitają.
Marcel Proust
Każdy człowiek jest innym kwiatem w ogrodzie wszechświata. Dlatego emanuje sobie tylko właściwym pięknem.
Aldona Różanek
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce rozkwitnie.
Friedrich Rückert

Wykonaliśmy już setki ogrodów zarówno nowoczesnych i klasyczny. Projektujemy ogrody od A do Z oraz aranżujemy oświetlenie ogrodu jak również dobieramy najpiękniesze rośliny i krzewy. Z nasza firmą stworzysz ogród ze snów. Zapraszamy do współpracy w zakresie projektowania ogrodu jak również jego budowy.

Świat ogrodów Piła ogrody marzeń centrum ogrodnicze w Pile

Nasza firma zajmuje się przede wszystkim projektowaniem ogrodów. Na rynku lokalnym jest kilka firm specjalizujących się w branży ogrodniczej. Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Otóż jesteśmy solidną firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży ogrodniczej i zawsze dbamy o to, aby nasi Klienci byli zadowoleni z naszych usług oraz oferowanych przez nas produktów. W ofercie naszej firmy ogrodniczej znajdziesz takie usługi jak: urządzanie, projektowanie (aranżacja) ogrodu, opieka i pielęgnacja ogrodu, wycinka drzew, pielęgnacja kwiatów, roślin i krzewów, a także pielęgnacja trawników. Oprócz tego oferujemy nowoczesne systemy nawadniania ogrodu, przepiękne oświetlenia ogrodów oraz kosiarki roboty.

Nasi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy dołożą wszelkich starań, aby w pełni profesjonalnie odzwierciedlić projekt ogrodu twoich marzeń. Gwarantujemy najwyższą jakość świadczonych przez nas usług oraz bardzo niskie i atrakcyjne ceny, gdyż zadowolenie Klienta stanowi dla nas główny cel. Zapewniamy, że będziesz w pełni usatysfakcjonowany z efektu końcowego i nie pożałujesz wyboru naszej firmy ogrodniczej.

Elementy naszej oferty stanowią:

- opieka i pielęgnacja ogrodu (koszenie trawy, przycinanie krzewów, pielęgnacja kwiatów i roślin)

- kwiaty, rośliny, krzewy (wszelkie rośliny do Twojego wymarzonego ogrodu)

- wycinka drzew (profesjonalna wycinka drzew dla każdego w atrakcyjnej cenie)

- systemy nawadniania ogrodu (najnowocześniejsze systemy nawadniające ogród)

- projektowanie ogrodów (nowoczesne ogrodu, aranżacja ogrodu, projektowanie ogrodów pod klucz)

- kosiarki roboty (nowoczesne kosiarki, które skoszą trawnik za Ciebie)

- trawy i trawniki (projektowanie naturalnych i artystycznych trawników)

- oświetlenie ogrodu (nowoczesne systemy oświetlania ogrodów, piękne oświetlenia ogrodu)

 

O nas 

Nasza rodzinną firmą ogrodniczą, zajmujemy się projektowaniem, zakładaniem i pielęgnacją terenów zielonych wokół prywatnych posesji, firm, osiedli i obiektów użytku publicznego. Jesteśmy prężną firmą ogrodniczą, która nie boi się nowych zadań. Ogrodnictwo jest naszą pasją. Swoje usługi realizujemy w pełnym wymiarze, poczynając od przygotowania profesjonalnego projektu zagospodarowania terenu, poprzez jego wykonanie.  Do naszej oferty możemy dodać wysokiej jakości usługi pielęgnacyjne, którymi nasza firma również się trudni. Możemy zająć się Twoim trawnikiem, przycięciem drzew oraz krzewów, nawożeniem roślin, opryskami oraz wieloma innymi pracami w ogrodzie. Oferujemy pielęgnacją ogrodu o każdej porze roku – również w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy konieczna jest ochrona roślin przed mrozem oraz wiatrem. Dzięki ciekawym rozwiązaniom każdy teren zielony jest unikalny oraz piękny – realizujemy nawet najbardziej nietypowe zadania! Zajmujemy się pielęgnacją ogrodów zarówno w ramach stałej współpracy, jak i na indywidualne zlecenia.

Co nas wyróżnia? Profesjonalizm i precyzja w działaniu, doświadczenie oraz umiejętności zespołu. Świadczymy usługi ogrodnicze na najwyższym poziomie.Tworząc ogród od A do Z, jesteśmy otwarci na pomysły naszego Klienta, swoją propozycję dostosowujemy do ich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Projekt ogrodu

Dla wielu osób ogród to azyl, miejsce relaksu po całotygodniowej pracy, musi więc być tak zaprojektowany, aby umożliwiał dobry odpoczynek.  Nie jest na ogół dziełem przypadku, lecz wynikiem dobrego planowania. Podczas projektowania ogrodu a później budowy dbamy o szczegóły dopracowując do perfekcji każdy, nawet najmniejszy element. Dzięki naszemu zaangażowaniu sprawiamy, że nasi klienci są zadowoleni zarówno z jakości, jak i terminowości wykonanych prac. Od pierwszego dnia pracy staramy się połączyć walory estetyczne z praktycznymi, gdyż najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta.

Czy projekt musi być wykonany w całości od razu ? Nie. Przecież nie każdego stać na wykonanie projektu ogrodu w jednym sezonie, ale nie jest to powód do całkowitej rezygnacji. Budowę ogrodu można podzielić na etapy, systematycznie uzupełniać brakujące elementy według projektu. Na samym początku wykonuje się prace ciężkie, czyli elementy architektury ogrodowej, ewentualnie nawadnianie. Następnie, w kolejnych sezonach wegetacyjnych, dosadzamy zaprojektowaną zieleń zgodnie z naszymi możliwościami finansowymi. 

Jak wygląda współpraca z nami?

• Każdą nowy projekt ogrodu rozpoczynamy od wizyty, która jest bezpłatna. Punktem wyjścia przy powstawaniu  koncepcji zagospodarowania terenu jest ścisła współpraca z użytkownikami ogrodu, ponieważ wygląd ogrodu zależy od gustu jego właściciela Rozmawiamy z klientem na temat jego oczekiwań, jakie jest przeznaczenie terenu, jakie ma spełniać funkcje, jakie klient ma pomysły na ogród, pomagamy przy uzyskaniu wymaganych pozwoleń.

• Początek realizacji zaczyna się od przygotowania niezbędnej dokumentacji; pomiarów, inwentaryzacji roślin które już są na działce.

• Zarys przyszłej inwestycji przedstawiamy klientowi jako plan koncepcyjny, łącznie z wizualizacją oraz orientacyjnymi kosztami inwestycji

• Jeśli wstępne założenia w ogrodzie są zgodne z życzeniami klienta przygotowujemy projekt ogrodu z dokładną wyceną. 

• Dalszy krok to ustalenie terminu rozpoczęcia prac w ogrodzie oraz czas jego zakończenia. 

• Pozostał nam ostatni etap naszej pracy, przekazanie klientowi wykonanego ogrodu wraz z dokumentacją odnośnie pielęgnacji nasadzeń oraz dalszej opiece nad ogrodem

 

Aranżacja zieleni i ogrodu oraz aranżacje oświetlenia w ogrodzie

Budowa domu to dopiero początek aranżacji naszej działki. O ostatecznym charakterze inwestycji decyduje zagospodarowanie terenu wokół domu. Właściwy dobór roślin, ciekawa aranżacja, elementy architektury, umiejętnie pielęgnowane krzewów. To wszystko potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat, który nada charakteru naszemu domowi. W tworzonych przez nas ogrodach rośliny stanowią podstawę. Wybieramy wyjątkowe gatunki z najlepszych polskich szkółek. Od centymetrowych bylin po wielometrowe drzewa. Dlaczego tak? Po prostu kochamy rośliny! 

Jeśli jest taka możliwość, pierwsze nasadzenia warto już robić na etapie budowy domu lub nawet przed jej rozpoczęciem. Można powiedzieć, im wcześniej zaczniemy sadzić rośliny tym lepiej. Możemy mieć projekt ogrodu zanim powstanie dom. Realizując nasadzenia w zgodzie z projektem zaczynamy oczywiście od tych roślin, które są z dala od budowy. Posiadając projekt będziemy pewni, że posadzona roślina nie będzie zacieniać nam np. klombu czy okien domu. W naszym ogrodzie roślinność powinna układać się piętrami. Im dalej od wolnej przestrzeni ogrodu - tym roślinność wyższa. Czyli: trawnik, kwiatki, byliny, dalej niskie, potem wysokie krzewy, a na końcu drzewa. Warto posiadać w ogrodzie zieleń zróżnicowaną, aby cieszyć się feerią barw i kształtów przez cały rok, zaczynając od oczaru, wiosenne żółto-fioletowe krokusy, aż po purpurowiejące późną jesienią krzewy aronii.

 

Opieka nad ogrodem

Założenie ogrodu to nie wszystko, najważniejsze jest utrzymanie go w takim stanie aby był radością. Masz ciekawie urządzony ogród, szukasz pomocy przy opiece nad nim? Chętnie zajmiemy się Twoją zielenią. Nawet najciekawiej zaprojektowany ogród wymaga nieustannej pielęgnacji. Ważna jest systematyczność wykonywania prac. Zieleń zaniedbana traci swój urok i nie cieszy swoim pięknem.  Masz ogród lub ogródek przy domu i nie masz czasu się tym zająć? Chciałbyś aby ktoś wreszcie zrobił z tym porządek tak byś mógł się zawsze cieszyć pięknie wyglądającym ogrodem? Zatem nasza oferta pielęgnacji ogrodów i usługi ogrodnicze będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Naszym klientom oferujemy kompleksowe usługi ogrodnicze jednorazowe lub przeprowadzane regularnie w czasie całego roku

 

Zabiegi pielęgnacyjne oferowane przez naszą firmę

- wertykulacja

Wertykulacja powinna być wykonana co najmniej raz w roku. Jest to zabieg pielęgnacyjny wykonywany na trawnikach ozdobnych , polegający na pionowym cięciu darni. Wertykulacja to czynność, w którym przy pomocy odpowiednich narzędzi usuwa się mech i zbity filc. Wertykulację przeprowadza się wczesną wiosną, po pierwszym koszeniu oraz jesienią  na w miarę suchym podłożu. Przed wykonaniem zabiegu wertykulacji należy oczyścić trawnik z gałęzi, kamieni i innych rzeczy. Przed zabiegiem skosić trawnik na wysokość ok. 2,5 – 3 cm.  Najkorzystniej zabieg wertykulacji wykonać wzdłuż i wrzesz. Po wertykulacji trawnik należy dokładnie oczyścić i zgrabić wszystkie pozostałości po zabiegu.Po wykonaniu zabiegu wertykulacja możemy wykonać inne prace pielęgnacyjne na trawniku; dosiewka trawy, posypać mieszaniną torfu z piaskiem, rozsypać nawóz. 

- aeracja

Czyli napowietrzanie trawnika. Możemy go wykonać prostymi sposobami, np.buty z kolcami lub specjalnie do tego celu przystosowanymi urządzeniami Zabieg aeracji polega na wykonaniu otworów bądź szczelin w podłożu, w strefie rozwoju korzeni traw. Dzięki temu poprawia się wymiana powietrza w glebie, efektywniejsze jest wnikanie wody i lepsze działanie nawozów.

- cięcie roślin

- kształtowanie roślin - bonzai

- walka z chwastami 

- koszenie trawnika

- ściółkowanie

- nawadnianie

- nawożenie

 Nasza firma proponuje Państwu bardzo wygodną i  atrakcyjną cenowo formę współpracy na zasadzie abonamentu. Nasza propozycja to trzy różne rozwiązania.

PIELĘGNACJA OGRODU / PAKIETY :

- wizyta w ogrodzie trwa w zależności od zakresu prac  - szacunkowo od 8-16  roboczogodzin. / 2-3 osoby

- wywóz odpadów organicznych/utylizacja – kwota uzależniona od ilości biomasy

- dojazd, uzależniony od odległości

- środki ochrony roślin, nawozy, nowe nasadzenia oraz inne materiały po stronie klienta